V KC DUNAJ BUDE HUDBA MESTA

Napísal: ZetUZetA | dňa: 16-01-2013 | 2 455 x Zobrazené | Žiadny komentár | Vytvor PDF , Print , EMAIL

 

Tretí event zo série koncertov bude 19. januára v KC Dunaj, kedy sa tam predstavia slovenské zoskupenia Hafner & Beyuz + ZetUZetA, Zlokot a Tu v dome, no a po ich koncertoch na bare zahrajú ešte DJ Beyuz a DJ Vili:am…

Hafner & Beyuz, Zlokot a Tu v dome sa už čoskoro spoločne predstavia v bratislavskom KC Dunaj. Podujatie, ktoré bude treťou akciou v rámci koncertnej série Hudba mesta, sa bude konať v sobotu 19. januára od 20:00. Po koncertoch na bare zahrajú DJ Beyuz a DJ Vili:am.

Skupinu Tu v dome definuje najmä hráč na bendžo Martin 'Shooty' Šútovec, autor známych kresieb z denníka SME. Ďalšími členmi sú Lacko Ďurko (spev, gitara, klávesy), Bronka Schraggeová (cello), Ali Kobzová (spev, husle) a Ozo Guttler (bicie nástroje). Kapela, ktorá vznikla začiatkom 90. rokov, je žánrovo ťažko zaraditeľná.

„Prebádava nepreskúmané zákutia akustickej hudby, nezaťažené konvenciami žánrov a pritom sa nevzdáva pesničkovej formy. Pomáha si zhudobňovaním textov klasikov slovenských (Krasko) alebo svetových (Seifert, Morgenstern). Má taktiež záľubu v ľudovej slovesnosti, ku ktorej nepristupuje s pietou, ale so snahou priviesť ju do nového kontextu,“ uvádza sa na stránke vydavateľstva Slnko Records.

Na koncerte sa predstaví aj formácia Zlokot, ktorá je v rámci tohtoročných Radio_Head Awards nominovaná v kategórii Nováčik roka. V tejto formácii sa zišli Erik 'Losos' Horák (Noisecut), Stanka Apfelová (Got Blue Balls), Lyrik (Modré Hory) a Mario Marcinek (Nourish My Fame). Posledného menovaného už nahradil Michal, ktorý pôsobil v kapele Noisecut.

Hudobníci sa po prvý raz stretli v júni 2011, pričom skúšky sa naplno rozbehli vlani v septembri. Premiérový koncert absolvovali 13. októbra 2011 v bratislavskom Nu Spirite, vlani v októbri zase koncertovali so skupinou Korben Dallas. Už čoskoro vydajú svoj prvý album Slowakische Idiot. Obsahovať by mal aj doteraz zverejnené single Môj malý biznis a The Cure.

V KC Dunaj sa ukáže aj dvojica Hafner & Beyuz, ako aj ich moderná speváčka ZetUZetA. Ich show je známa ironickými textami a svojským prejavom. Najnovším albumom je Blázon Čas (2012), ktorý je výsledkom spoluprác nezávislých vydavateľstiev Brekeke Records a Slowatch.

Nahrávka obsahuje 13 zvukových stop, pod ktoré sa podpísali aj Moja Reč, Orion, Zverina, Zdenka Predná, Yanko Král, Moloch Vlavo alebo Marián Čekovský. Hudobnú produkciu mal na starosti najmä Beyuz, no svojou hudbou prispeli aj mená ako Peko, Paulie Garand, Emonoizboyz, Simple Sample, Komandant, Opak či Marián Čekovský. Booklet k nemu vytvorila Ivana Šateková.

 

Komentáre niesú pre tento článok povolené